Apteki, gabinety, szpitale

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem w Aptece Mediq

Apteka Mediq w Bolesławcu zaprasza osoby chore na nadciśnienie na spotkanie z dietetykiem. Bezpłatne konsultacje rozpoczną się w piątek, 30 września o godzinie 15.30 w Aptece Mediq przy al. 1000-lecia 49 (TESCO).

Spotkania organizowane przez Aptekę Mediq odbywają się cyklicznie w każdy ostatni piątek miesiąca. Porady cieszą się ogromnym zainteresowaniem, osoby chcące wziąć w nich udział mogą wcześniej zapisać się bezpośrednio w Aptece Mediq. Wrześniowe spotkanie poświęcone będzie „Diecie w nadciśnieniu”. Dietetyk Daniel Milewicz przedstawi zdrowy jadłospis, opowie co korzystnie wpływa na kondycję pacjentów, a co ma na nią negatywny wpływ.  

Apteka Mediq w Bolesławcu działa w ramach Programu Diabetologicznego prowadzonego od 2010 r. przez firmę Mediq Polska. „Apteki Mediq Przyjazne Cukrzykom” to placówki wyspecjalizowane pod kątem osób chorych na cukrzycę. Pacjenci znajdą w nich dedykowane leki i suplementy diety, a także mogą liczyć na fachową poradę przeszkolonych farmaceutów. 

Ponadto w specjalnie oznakowanych Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom pacjenci otrzymują zestawy materiałów edukacyjno - informacyjnych, w skład których wchodzi poradnik na temat choroby, sposobów jej diagnozowania i leczenia oraz codziennego funkcjonowania z cukrzycą. Diabetycy znajdą w nich dane na temat glukometrów oraz przelicznika stężenia cukru we krwi pełnej. Dodatkowo pod okiem farmaceuty pacjenci mogą zapoznać się z informacjami na temat zespołu stopy cukrzycowej.

W Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom, obok pełnego asortymentu produktów farmaceutycznych, chorzy znajdą także specjalnie dobrane słodycze na bazie fruktozy, czyli naturalnego cukru występującego 
w owocach. Wchłania się on bez udziału insuliny, dlatego też jego spożywanie nie powoduje nagłego wzrostu poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie istotne w codziennej diecie chorych. Wykwalifikowany personel nie tylko doradzi pacjentom w doborze suplementów diety, lecz także specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.


UrbiCMS 2007 - Kontakt