Apteki, gabinety, szpitale

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem w Aptece Mediq

Apteka Mediq w Bolesławcu już piąty raz zaprasza pacjentów na spotkanie z dietetykiem. Bezpłatne konsultacje, podczas których będzie można wykonać pomiar tkanki tłuszczowej rozpoczną się w piątek, 26  sierpnia o 15.30 w Aptece Mediq przy al. 1000-lecia 49 (TESCO).

Najnowsza edycja spotkań cieszących się ogromnym zainteresowaniem pacjentów będzie poświęcona diecie osób otyłych oraz chorujących na cukrzycę. „Przestrzeganie odpowiedniej diety jest niezwykle istotne dla osób mających problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Nadmiar kilogramów może prowadzić do wielu groźnych chorób. Odpowiedni jadłospis jest także szczególnie istotny dla osób chorujących na cukrzycę - dla nich zdrowa dieta jest warunkiem prowadzenia normalnego życia.” – mówi Daniel Milewicz, dietetyk, który poprowadzi konsultacje. „Cieszę się, że coraz więcej osób interesuje się zdrowym odżywianiem. W czasie spotkań staram się rozwiewać wątpliwości pacjentów i udzielam im rad , które bez trudu mogą później wcielać w życie”,  dodaje Milewicz.

Apteka Mediq w Bolesławcu działa w ramach Programu Diabetologicznego prowadzonego od 2010 r. przez Mediq Polska. „Apteki Mediq Przyjazne Cukrzykom” to placówki wyspecjalizowane pod kątem osób chorych na cukrzycę. Pacjenci znajdą w nich dedykowane leki i suplementy diety, a także mogą liczyć na fachową poradę przeszkolonych farmaceutów. 

Ponadto w specjalnie oznakowanych Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom pacjenci otrzymują zestawy materiałów edukacyjno - informacyjnych, w skład których wchodzi poradnik na temat choroby, sposobów jej diagnozowania i leczenia oraz codziennego funkcjonowania z cukrzycą. Diabetycy znajdą w nich dane na temat glukometrów oraz przelicznika stężenia cukru we krwi pełnej. Dodatkowo pod okiem farmaceuty pacjenci mogą zapoznać się z informacjami na temat zespołu stopy cukrzycowej.

W Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom, obok pełnego asortymentu produktów farmaceutycznych, chorzy znajdą także specjalnie dobrane słodycze na bazie fruktozy, czyli naturalnego cukru występującego w owocach. Wchłania się on bez udziału insuliny, dlatego też jego spożywanie nie powoduje nagłego wzrostu poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie istotne w codziennej diecie chorych. Wykwalifikowany personel nie tylko doradzi pacjentom w doborze suplementów diety, lecz także specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.


UrbiCMS 2007 - Kontakt