Apteki, gabinety, szpitale

Apteka Mediq zaprasza na bezpłatne konsultacje dla osób walczących z otyłością

Apteka Mediq w Bolesławcu zaprasza pacjentów na czwartą edycję spotkań z dietetykiem. Bezpłatne konsultacje odbędą się w piątek, 29 lipca w godzinach 15.30 – 16.30  w Aptece Mediq przy al. 1000-lecia 49 (TESCO).

Spotkanie zatytułowane „Walka z otyłością – problemy żywieniowe” poprowadzi dietetyk, Daniel Milewicz. Specjalista odpowie na pytania pacjentów, doradzi jak dobierać produkty i przyrządzać zdrowe posiłki, a także wyjaśni na czym powinna polegać bezpieczna i zróżnicowana dieta.

Apteka Mediq w Bolesławcu działa w ramach Programu Diabetologicznego prowadzonego od 2010 r. przez Mediq Polska. „Apteki Mediq Przyjazne Cukrzykom” to placówki wyspecjalizowane pod kątem osób chorych na cukrzycę. Pacjenci znajdą w nich dedykowane leki i suplementy diety, a także mogą liczyć na fachową poradę przeszkolonych farmaceutów. 

Ponadto w specjalnie oznakowanych Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom pacjenci otrzymują zestawy materiałów edukacyjno - informacyjnych, w skład których wchodzi poradnik na temat choroby, sposobów jej diagnozowania i leczenia oraz codziennego funkcjonowania z cukrzycą. Diabetycy znajdą w nich dane na temat glukometrów oraz przelicznika stężenia cukru we krwi pełnej. Dodatkowo pod okiem farmaceuty pacjenci mogą zapoznać się z informacjami na temat zespołu stopy cukrzycowej.

W Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom, obok pełnego asortymentu produktów farmaceutycznych, chorzy znajdą także specjalnie dobrane słodycze na bazie fruktozy, czyli naturalnego cukru występującego w owocach. Wchłania się on bez udziału insuliny, dlatego też jego spożywanie nie powoduje nagłego wzrostu poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie istotne w codziennej diecie chorych. Wykwalifikowany personel nie tylko doradzi pacjentom w doborze suplementów diety, lecz także specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.

UrbiCMS 2007 - Kontakt