Apteki, gabinety, szpitale

Bezpłatne konsultacje dla cukrzyków w Aptece Mediq

Apteka Mediq w Zielonej Górze zaprasza osoby chore na cukrzycę na bezpłatne konsultacje, które odbędą się we wtorek, 26 lipca w Aptece Mediq przy ul. Stary Rynek 20. 

Jest to kolejne spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu konsultacji diabetologicznych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów. Na pytania osób chorujących na cukrzycę odpowiadać będzie doświadczona pielęgniarka z Poradni Diabetologicznej. Pacjenci dowiedzą się m.in. jak prawidłowo obsługiwać glukometry i poznają tajniki zbilansowanej diety w cukrzycy. Konsultacje będą prowadzone w kameralnych grupach liczących od 5 do 7 osób. Porady w każdej grupie potrwają ok. 30 minut. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00, ostatnie zakończy się około 18:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatne egzemplarze magazynu „Diabetyk”, dzienniczki do pomiaru cukru oraz inne materiały informacyjne. Z racji na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach mogą zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem (68) 329 93 53 lub bezpośrednio w Aptece. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się za miesiąc.

Apteka Mediq zlokalizowana na Starym Rynku to jedna z dwóch zielonogórskich placówek działających w ramach prowadzonego od 2010 roku przez Mediq Polska Programu Diabetologicznego. „Apteki Mediq Przyjazne Cukrzykom” to placówki wyspecjalizowane pod kątem osób chorych na cukrzycę. Pacjenci znajdą w nich dedykowane leki i suplementy diety, a także mogą liczyć na fachową poradę przeszkolonych farmaceutów. 

Ponadto w specjalnie oznakowanych Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom pacjenci otrzymują zestawy materiałów edukacyjno - informacyjnych, w skład których wchodzi poradnik na temat choroby, sposobów jej diagnozowania i leczenia oraz codziennego funkcjonowania z cukrzycą. Diabetycy znajdą w nich dane na temat glukometrów oraz przelicznika stężenia cukru we krwi pełnej. Dodatkowo pod okiem farmaceuty pacjenci mogą zapoznać się z informacjami na temat zespołu stopy cukrzycowej.

W Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom, obok pełnego asortymentu produktów farmaceutycznych, chorzy znajdą także specjalnie dobrane słodycze na bazie fruktozy, czyli naturalnego cukru występującego w owocach. Wchłania się on bez udziału insuliny, dlatego też jego spożywanie nie powoduje nagłego wzrostu poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie istotne w codziennej diecie chorych. Wykwalifikowany personel, nie tylko doradzi pacjentom w doborze suplementów diety, lecz także specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.

APTEKI MEDIQ PRZYJAZNE CUKRZYKOM W ZIELONEJ GÓRZE
Zielona Góra ul. Żeromskiego 13 68 327 05 19
Zielona Góra ul. Stary Rynek 20 68 329 93 53

Reklama
Polecane

UrbiCMS 2007 - Kontakt