Apteki, gabinety, szpitale

Studenci farmacji poszukiwani na rynku pracy

Trwa rekrutacja kandydatów do udziału w Programach Stażowych oferowanych przez sieć Aptek Mediq należących do GK ACP Pharma, jednego z najlepiej ocenianych pracodawców w branży farmaceutycznej. Na studentów czekają atrakcyjne stypendia i gwarancja pracy po zakończeniu nauki.

Średnio 1300 osób kończy co roku studia na Wydziałach Farmaceutycznych w całym kraju. Mimo wysokiego bezrobocia wśród absolwentów studiów wyższych, młodzi farmaceuci nie muszą się martwić o zatrudnienie po studiach. „Polski rynek pracy dla farmaceutów ciągle jest jeszcze bardzo chłonny. Jeśli jednak absolwenci chcą zapewnić sobie pracę z perspektywami na rozwój kariery, powinni pomyśleć o starcie w firmie z dobrą pozycją rynkową, która stawia na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji”, uważa Ewa Smułek, Dyrektor Personalny z firmy GK ACP Pharma. Poszukiwanie dobrego pracodawcy można zacząć jeszcze w trakcie studiów. Obowiązkowy, półroczny staż to dla młodych farmaceutów nie tylko okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, ale i warunków pracy oferowanych przez pracodawcę. 

Jednym z najlepiej ocenianych przez studentów przedsiębiorstwem jest Grupa Kapitałowa ACP Pharma, która w tym roku znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu Universum Idealny Pracodawca. „Wysokie miejsce w rankingu zdobyliśmy dzięki dobrej opinii wśród studentów kierunków medycznych i farmaceutycznych, którym oferujemy atrakcyjne warunki współpracy. Co roku organizujemy dla nich spotkania z przedstawicielami firmy i szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych, a także konkursy polegające na rozwiązywaniu case studies. Oferujemy też ciekawe możliwości rozwoju kariery zawodowej”, mówi Ewa Smułek. 
Studenci mogą wziąć udział w Programie Stypendialnym lub Bonusowym, odbyć płatny staż w sieci Aptek Mediq, otrzymać stypendium i zapewnić sobie gwarancję pracy po zakończeniu nauki.

Program stypendialny jest przeznaczony dla najlepszych studentów, którzy oprócz dobrych wyników w nauce, posiadają zdolności biznesowe i wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne. Zapewnia on wynagrodzenie w formie stypendium wypłacanego jeszcze w trakcie trwania ostatniego roku nauki, płatny półroczny staż, a po jego zakończeniu gwarancję stałej pracy. „Zgłaszają się do nas kandydaci doskonale przygotowani merytorycznie, którzy osiągnęli wysoką średnią ocen. To jednak nie wystarczy. Szukamy osób, które biorą aktywny udział w życiu studenckim, są zaangażowane w pracę kół naukowych lub posiadają doświadczenia zdobyte podczas zagranicznych wymian studenckich. Powinni być sumienni
 i bardzo dokładni, ale także otwarci i chętni do pomocy, bo praca farmaceuty wymaga nie tylko doskonałej znajomości produktów oferowanych w aptece, ale także odpowiedniego podejścia do pacjenta, porady i zrozumienia”,  mówi Magda Al-Bayati, koordynator programów stypendialnych GK ACP Pharma.

Z udziału w zeszłorocznej edycji programu skorzystał Paweł, student Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Rozpoczął właśnie płatny staż w Aptece Mediq w Poznaniu. „O możliwości odbycia stażu dowiedziałem się już na czwartym roku studiów. Zgłosiłem się, otrzymałem stypendium, a teraz uczę się praktycznej strony pracy farmaceuty - jak realizować recepty, składać zamówienia czy radzić sobie z trudnymi sytuacjami w kontakcie z pacjentem. Jestem pewien, że staż przygotuje mnie do samodzielnej pracy po zakończeniu studiów. Wiem już, że gdy uzyskam uprawnienia, będę pracował w aptece w Trzebiatowie, blisko mojego rodzinnego domu. Myślę, że związanie się z międzynarodowym przedsiębiorstwem to dla mnie najlepszy wybór, bo zapewnia mi stałość zatrudnienia i możliwość rozwoju”,  mówi Paweł. 

Apteki Mediq należą do holenderskiego koncernu, który posiada swoje oddziały w 14 krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Firma jest notowana na giełdzie w Amsterdamie. To daje szansę na karierę nie tylko w jednej z ponad 200 aptek sieci Mediq w Polsce, ale także na udział w programach wymiany pracowników. „Dodatkowo,  osoby z wykształceniem farmaceutycznym zatrudniamy także w naszych hurtowniach oraz w centrali firmy na stanowiskach managerskich”, mówi  Magda Al Bayati.GK ACP Pharma umożliwia też studentom udział w Programie Bonusowym. Czekają na nich staże w Aptekach Mediq w całym kraju, a jeśli zdecydują się pozostać w firmie po zakończeniu nauki, mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie finansowe. 

Mimo, że młodzi farmaceuci nie narzekają na brak ofert pracy, zainteresowanie udziałem w programach stażowych organizowanym przez GK ACP Pharma rośnie.  „W tym roku o każde miejsce w programie stara się prawie dziesięciu kandydatów z całej Polski”, podsumowuje Magda Al-Bayati. Rekrutacja potrwa do 18 listopada. 

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej www.acppharma.pl w zakładce Praca.

Reklama
Polecane

UrbiCMS 2007 - Kontakt